Aktualności

Przekroczył prędkość o 69 km/h – zatrzymali go policjanci z wadowickiej drogówki

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i 2000 złotych – taki mandat wystawili policjanci ruchu drogowego kierowcy porsche, który przekroczył prędkość o 69 km/h w terenie zabudowanym.

W piątek (17 listopada br.), funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, na terenie gminy Spytkowice, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów. Podczas działań zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem porsche, który pędził z prędkością 119 km/h, przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący - mieszkaniec powiatu wadowickiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mężczyźnie także prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.   
Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, policjanci po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. 

Powrót na górę strony