Aktualności

Policjanci z oświęcimskiej drogówki ścigali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci z oświęcimskiej drogówki ścigali 19 – letniego kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powodem dla którego mężczyzna dopuścił się przestępstwa był fakt, iż jeździł niesprawnym samochodem pomimo, że zatrzymano mu już dowód rejestracyjny.

We wtorek (14.11.2023) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Tuż przed godziną 12 na ulicy Spacerowej zauważyli samochód marki BMW z kołami wystającymi poza obrys auta. W związku z powyższym dali kierowy sygnał do zatrzymania się. Niestety kierujący zlekceważył polecenie i znacznie przyspieszył. Podczas ucieczki złamał wiele przepisów drogowych między innymi wyprzedzając na podwójnej, ciągłej, skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych.
Kierowca został zatrzymany na terenie jednej z posesji w powiecie bielskim. Okazało się, że 19 – latek próbował uciec, ponieważ kilka tygodni wcześniej śląscy policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny od pojazdu. Funkcjonariusze powiadomili go, że za jazdę niesprawnym samochodem groziłaby mu grzywna, natomiast nie zatrzymując się do kontroli drogowej dopuścił się przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności, a ponadto dopuścił się szeregu poważnych wykroczeń za które można nałożyć 77 punktów karnych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że koła wystające poza obrys auta stwarzają zagrożenie dla pieszych
Standardowy pojazd ma koła schowane w błotnikach, więc w przypadku otarcia pieszego zdarzenie kończy się zazwyczaj niegroźnie. W przypadku, gdy koła wystają poza błotnik, pieszy może zostać nimi uderzony lub wciągnięty pod pojazd.

 

Powrót na górę strony