Aktualności

Promocja zawodu policjanta podczas ślubowania kadetów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wzięli udział w uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. Stoisko profilaktyczne nowotarskiej komendy stanęło obok innych służb mundurowych, co było doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta.

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu zorganizowano w piątek tj. 17 listopada br. na płycie Rynku w centrum Nowego Targu. W ślubowaniu kadetów uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel. Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja służb mundurowych oraz pokazy sztuk walki i samoobrony. Stoisko profilaktyczne wystawiła także nowotarska komenda. Uczestnicy mogli bliżej poznać zawód policjanta, zobaczyć wyposażenie funkcjonariusza oraz pojazdy służbowe. Osoby chętne mogły pokonać w alkogoglach tor przeszkód. W rozmowie z mundurowymi można było dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji w poszczególnych wydziałach, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego.
Funkcjonariusze przestrzegali mieszkańców przed oszustwami metodą m.in. na wnuczka i na policjanta. Seniorzy otrzymywali profilaktyczne ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów. W profilaktykę skierowaną do seniorów włączyli się uczniowie szkoły, którzy w ramach akcji „Bezpieczny Senior” przekazywali ulotki mieszkańcom i przestrzegali przed oszustami.
W październiku Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel oraz Dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu Sylwia Sawicka podpisali porozumienie o współpracy. Przed uczniami klas mundurowych otworzyły się dodatkowe możliwości edukacji. Uczniowie będą mogli bliżej poznać zawód policjanta oraz funkcjonowanie jednostki. Nowotarska komenda oraz szkoła będą współpracować ze sobą w celu propagowania i kształtowania pozytywnego wizerunku Policji i służby w Policji wśród  młodzieży szkolnej.

 

Powrót na górę strony