Aktualności

28-latek płacił za zakupy cudzą kartą

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali 28-latka, który używając cudzej karty dokonał nieautoryzowanych transakcji płatniczych w kilku punktach handlowych na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów.

Pod koniec października br., andrychowski komisariat został powiadomiony przez jednego z mieszkańców Andrychowa o utracie w nieznanych okolicznościach karty bankomatowej, za pomocą której ktoś dokonał dwóch płatności zbliżeniowych na terenie miasta na łączną kwotę ponad 130 złotych. Ponadto, jak ustalili policjanci, sprawca usiłował dokonać również dwóch innych płatności tą kartą, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż była ona już wtedy zablokowana przez właściciela. Funkcjonariusze ustalili jak wygląda sprawca, jednak nie znali jego danych personalnych. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który 21 listopada br. został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny odzież, w której był widziany w dniu zdarzenia. Śledczy przedstawili 28-latkowi łącznie pięć zarzutów tj. zarzut przywłaszczenia, dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat. 
Policjanci przypominają, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co pozwoli uniknąć utratę środków znajdujących się na koncie.
 

Powrót na górę strony