Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali rozbojarza

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, zatrzymali 33-latka, który ukradł w drogerii kosmetyki i zaatakował pracownicę ochrony. Zdarzenie miało miejsce w rejonie Dworca Głównego. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za kradzież rozbójniczą, oraz kradzieże, których od końca października br. dokonał w innych sklepach na terenie Krakowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

24 listopada br. do oficera dyżurnego krakowskiej komendy miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że przed godziną 16, w jednej z sieci drogerii mieszczącej się w pobliżu Dworca Głównego doszło do kradzieży rozbójniczej. Policjanci udali się do osoby zgłaszającej celem ustalenia okoliczności zdarzenia i zebrania informacji. Jak się okazało, mężczyzna ukradł kosmetyki o wartości ponad 600 zł, po czym popchnął pracownicę ochrony, która upadła, gdy próbowała go zatrzymać przed opuszczeniem drogerii.

Po uzyskaniu tych informacji funkcjonariusze sprawdzili pobliski rejon w poszukiwaniu złodzieja kosmetyków oraz podali jego rysopis innym policyjnym załogom. W trakcie patrolowania okolicy, na Plantach Krakowskich  jeden z patroli wytypował osobę, której wizerunek przypominał rozbojarza z drogerii. Po wylegitymowaniu 33-latka mundurowi ujawnili przy nim część skradzionego towaru. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 33-latek od końca października br. kilkukrotnie dopuścił się kradzieży w innych sklepach na terenie Krakowa. Właściciele tych lokali wycenili straty na łączną kwotę ponad 3300 złotych. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży rozbójniczej. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, że działał on w warunkach recydywy, kara ta może być wyższa. Wobec 33-latka sąd został tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 
 

Powrót na górę strony