Aktualności

W spodenkach i klapkach na hulajnodze do szkoły

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji pod opiekę matki oddali zziębniętego 12 – latka. Chłopak założył się z kolegami, że do szkoły przyjedzie w spodenkach i klapkach. Dziecko zauważył właściciel jednego ze sklepów i powiadomił służby.

Wczoraj (5.12.2023) tuż przed godziną 9 operator numeru alarmowego 112 odebrał zgłoszenie od właściciela jednego z oświęcimskich sklepów, dotyczące zziębniętego chłopca, który do sklepu przyjechał na hulajnodze, ubrany w bluzkę, spodenki i klapki. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że dziecko nie chce podać jak się nazywa i gdzie mieszka. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Funkcjonariusze podziękowali właścicielowi sklepu za spostrzegawczość i prawidłową reakcję na dziwne zachowanie dziecka. Następnie zabrali chłopca do radiowozu. W rozmowie z małoletnim ustalili, że ma 12 – lat i mieszka na tym samym osiedlu. Opowiedział również, że wyszedł z domu w takim stroju, ponieważ założył się z kolegami o kilkanaście złotych, że dziś do szkoły przyjdzie w krótkich spodenkach i klapkach. Funkcjonariusze przeprowadzili z nim rozmowę na temat konsekwencji takiego zachowania, a następnie oddali go pod opiekę matki.   

 

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

Podziękowania dla pana Dariusza, który widząc dziecko ubrane nieadekwatnie do pory roku, od razu zorientował się, że może potrzebować pomocy.

Powrót na górę strony