Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego

Dzięki czujnej i wzorowej postawie mieszkańców powiatu wadowickiego, kierowca bmw trafił w ręce andrychowskich policjantów i odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (10 grudnia br.), policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego samochodem.  Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający zwrócił uwagę na bmw, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. Gdy kierujący tym pojazdem zatrzymał się przed jednym ze sklepów, wówczas zgłaszający wraz z innym mężczyzną, natychmiast podbiegli do niego i uniemożliwili mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki ze stacyjki. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w organizmie kierowcy ponad 2,1 promila. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O przyszłości 34-latka zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu wadowickiego, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Dziękujemy wszystkim obywatelom, którzy reagują na różnego rodzaju niepokojące zdarzenia. Tym razem pijany kierowca, dzięki reakcji innych uczestników ruchu drogowego, nie doprowadził do tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie.  

Powrót na górę strony