Aktualności

Debata o bezpieczeństwie w rejonie i na osiedlu Windakiewicza w Bochni

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni spotkali się z mieszkańcami miasta, którzy przedstawili im swoje spostrzeżenia i uwagi związane z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w rejonie i na osiedlu Windakiewicza w Bochni. Debata społeczna odbyła się w klubie seniora „Rozalka".

W poniedziałek (11 grudnia br.) o godzinie 16 w klubie seniora „Rozalka" w Bochni miała miejsce debata społeczna, której motywem przewodnim był temat „Każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo – zagrożenia, jakie występują w rejonie i na osiedlu Windakiewicza". Na debacie zgromadzili się nie tylko mieszkańcy wskazanego osiedla, ale także ci, którzy często są tam obecni, przychodząc np. do znajomych. Wszyscy wskazani korzystają z dróg, chodników czy osiedlowych ławek, zwracając uwagę na naruszenia zarówno drogowe jak i prewencyjne. Wszyscy również przekazali, co w ich ocenie może poprawić ich bezpieczeństwo w powyższych aspektach w tym miejscu. Akcja została przygotowana i przeprowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Biorący w niej udział funkcjonariusze Wydziału Prewencji przedstawili wszystkim zebranym podstawowe materiały i prezentacje, które określały policyjne działania poprawiające bezpieczeństwo zarówno na terenie całego miasta, jak również na omawianym tego dnia rejonie osiedla Windakiewicza. Uczestnicy debaty byli bardzo aktywni. Przekazali przygotowane wcześniej uwagi prowadzącym spotkanie funkcjonariuszom oraz obecnym na spotkaniu przedstawicielom Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni oraz Straży Miejskiej w Bochni.
Było to już kolejne w ostatnim czasie spotkanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni, na którym rozmawiali z mieszkańcami powiatu o ich bezpieczeństwie.

 

Powrót na górę strony