Aktualności

Powiat oświęcimski. Dziewięciu piratów drogowych straciło w weekend prawa jazdy.

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji mieli pełne ręce roboty. Pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu zatrzymali prawa jazdy dziewięciu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h, w tym 6 praw jazdy zatrzymano 1 listopada. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca Infiniti, który przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h.

30 października 2020 tuż po godzinie 14.00 w Osieku na ulicy Browarnej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 108 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedzi 43 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. 


W sobotni poranek tuż po godzinie 07.00 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej policyjne sygnały usłyszał 34  – letni mieszkaniec Mysłowic. Mężczyzna kierując samochodem marki Ford na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  109 km/h, czyli o 59 więcej. Po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Polanka Wielka . Na ulicy Długiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda, którego kierowca na  odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  106 km/h czyli o 56 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 35 – letni mieszkaniec Bielska Białej.


1 listopada 2020 o godzinie 9.40 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki Opel, za którego kierownicą siedział 33 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna  na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 106 km/h.  Tuż po godzinie 10.00 w Chełmku na ulicy Oświęcimskiej policyjne sygnały usłyszał 23 – letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki   Renault. Mężczyzna  na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 108 km/h czyli o 58 więcej. Dwie godziny później  w Rajsku na ulicy Pszczyńskiej policjanci przerwali szybką jazdę 29 – letniemu mieszkańcowi Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna samochodem marki Fiat jechał z prędkością 103km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.O godzinie 12.50 w Jawiszowicach na ulicy Bielskiej policyjne sygnały przerwały jazdę 25 – letniemu mieszkańcowi gminy Brzeszcze, który samochodem marki Infiniti jechał z prędkością 116 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Pół godziny później w Łękach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej został zatrzymany 46 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna kierując samochodem marki Renault jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.Po południu tuż po 14.00 na ulicy Beskidzkiej w Grojcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat Ducato. Kierujący nim 55 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim jechał z prędkością 107km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci przypominają  „jezdnia to nie tor wyścigowy” Apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest bowiem nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze, zwłaszcza jesienią przy zmiennych warunkach drogowych.

 

Powrót na górę strony