Aktualności

Wypadek drogowy. Potrącenie nastolatka na przejściu dla pieszych

Wczoraj (14.12.2023) o godzinie 18.50 służby ratunkowe interweniowały w Nowej Wsi gm. Kęty na ulicy Oświęcimskiej, gdzie doszło do potrącenia 16 – letniego pieszego przez kierującą samochodem osobowym.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 34 – letnia mieszkanka gminy Kęty kierując samochodem marki Fiat na przejściu dla pieszych potrąciła 16 -  letniego mieszkańca gminy Kęty. W wyniku potrącenia nastolatek doznał obrażeń ciała, w stanie przytomnym,  pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala na leczenie.
W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.
Apel do kierowców i pieszych:
Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację i uwagę za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą wzdłuż której nie ma chodnika.
Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym.
 

 

Powrót na górę strony