Aktualności

Sprawca kradzieży sklepowej odpowie za przestępstwo

45-latek zrobił zakupy w sklepie na ponad tysiąc złotych i nie zamierzał za nie zapłacić. Został ujęty na kradzieży przez pracownika i przekazany policjantom. Za popełnione przestępstwo, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

W czwartek tj. 14 października br., przed godziną 19 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów na terenie Nowego Targu, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu zastali pracownika sklepu i 45-letniego nowotarżanina. Okazało się, że 45-latek wcześniej wszedł do sklepu, przeglądał artykuły i wkładał je do wózka jak wielu innych klientów. Koszyk wypełnił alkoholem, słodyczami, napojami i mięsem, po czym nie płacąc za towar próbował wyjść ze sklepu. Mężczyzna został ujęty przez pracownika sklepu, a następnie przekazany policjantom. Towar o wartości ponad tysiąca złotych w całości został odzyskany i wrócił na sklepowe półki.
Nowotarżanin odpowie teraz za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 278§1 kodeksu karnego za kradzież, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

 

Powrót na górę strony