Aktualności

W wypadku drogowym zginął pieszy

Data publikacji 15.12.2023

W wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w Gorlicach na ul. Bieckiej, w powiecie gorlickim - śmierć na miejscu poniósł mężczyzna w wieku 50 lat. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

15 grudnia br., w około godziny 6.50 w miejscowości Gorlice, na ul. Bieckiej, doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 50 letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Gorlice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło prawdopodobnie do potrącenia pieszego, który poruszał się poboczem lub drogą, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku odniesionych obrażeń osoba zmarła na miejscu. W pobliżu miejsca zdarzenia nie ma przejścia dla pieszych, natomiast jezdnia była mokra.
Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo śledcza, która pod nadzorem prokuratora, dokonała oględzin i zabezpieczyła ślady zdarzenia, ciało mężczyzny zostało także zabezpieczone do dalszych badań. Droga krajowa K-28 w miejscu zdarzenia przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Objazdy zostały zorganizowane przez miejscowości Kobylanka i Moszczenica. Aktualnie policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia, jednocześnie trwają także intensywne czynności zmierzające w kierunku ustalenia sprawcy i świadków wypadku.
Policja apeluje o bezpieczną i ostrożną jazdą w związku z trudnymi zimowymi warunkami panującymi na drogach. Apel skierowany jest także do pieszych poruszających się po drogach, aby pamiętali o korzystaniu z elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają ich bezpieczeństwo na drodze.

 

  • Kilku policjantów stoi na ulicy, obok stoją pachołki drogowe wyznaczające miejsce wypadku.
  • Kilku policjantów stoi na ulicy, obok stoją pachołki drogowe wyznaczające miejsce wypadku. (2)
  • Obok parawanu na ulicy stoi policjant
Powrót na górę strony