Aktualności

Policyjny patrol narciarski dbał o bezpieczeństwo na stoku w Krynicy-Zdroju

Data publikacji 19.12.2023

Dobre warunki pogodowe w miniony weekend zachęciły do szusowania osoby lubiące aktywnie spędzać czas na nartach czy snowboardzie. Na jednym ze stoków narciarskich w Krynicy-Zdroju policyjny patrol narciarski dbał o ich bezpieczeństwo w ramach rozpoczętej akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Na stokach narciarskich Sądecczyzny w miniony weekend pojawiła się spora grupa miłośników szusowania. By dbać o ich bezpieczeństwo, po raz pierwszy w tym sezonie, 16 grudnia br. na stoku w Krynicy-Zdroju służbę na nartach pełnili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Rolą policyjnych narciarzy jest przede wszystkim ochrona zdrowia i życia osób korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę i wyciągają konsekwencje wobec osób szusujących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ takie osoby stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. Policjanci sprawdzają również czy narciarze i snowboardziści przestrzegają regulaminu stoku, a dzieci i młodzież do 16-go roku życia korzysta z obowiązkowych kasków ochronnych.

W minioną sobotę policjanci patrolu narciarskiego wsparli również funkcjonariuszy prewencji z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju, którzy prowadzili działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej inauguracji kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Podobne kontrole i służby patroli narciarskich na sądeckich stokach będą kontynuowane w sezonie zimowym.

  • funkcjonariusz na nartach w kombinezonie narciarskim
  • narciarze przy stoiskach promocyjnych Policji-  inauguracja akcji Kręci mnie Bezpieczeństwo na stoku w Krynicy- Zdroju
  • patrol narciarski bierze udział w pokazie ratowniczym na stoku
  • policjanci patrolu narciarskiego rozmawiają z ratownikami GOPR
  • policjant z patrolu narciarskiego
  • policyjni narciarze w rejonie bramek
  • policyjni narciarze zjeżdżają na nartach ze stoku
  • policyjni narciarze
  • wspólne zdjęcie organizatorów akcji Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Powrót na górę strony