Aktualności

Rażące wykroczenia ujawnione przez policjantów z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie

W ostatni weekend, tj. od 15 do 17 grudnia br., policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie ujawnili rażące wykroczenia w ruchu drogowym.

W piątek, pełniąc służbę w miejscowości Gaj, około godz. 9:20 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 43 – letniego kierującego pojazdem Mini, który wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Również kierującego bez uprawnień, policjanci ujawnili w niedzielę, około godziny 16:20 w miejscowości Głogoczów. W przypadku tych kierujących sprawa będzie miała finał w sądzie. Kolejne naruszenia prawa miały miejsce w sobotę. W miejscowości Stanisław Górny - w powiecie wadowickim, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 42 – letniego kierującego pojazdem m-ki Mazda, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 23 km/h. Badanie trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jest to przestępstwo za które grozi zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. W tym samym dniu w Głogoczowie do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący, który jechał z prędkością 124 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie, tj. za przekroczenie prędkości o 74 km/h został ukarany mandatem karnym  w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi. Kolejne rażące naruszenia prawa miały miejsce w niedzielę, gdzie dwóch kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W jednym przypadku kierujący jechał z prędkością o 66 więcej niż dopuszczają przepisy natomiast w drugim przypadku o 59 więcej.
Opisane wyżej wykroczenia w ruchu drogowym przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas wyjazdów do rodzin oraz bliskich. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i rozwaga na drodze pozwolą na spokojne dotarcie do celu naszej świątecznej podróży.

 

Powrót na górę strony