Aktualności

Policjanci z powiatu krakowskiego pomogli kobiecie w wymianie koła samochodowego

Data publikacji 21.12.2023

Policjanci z Zabierzowa, podczas patrolowania ulic, zauważyli kierującą, która według ich oceny mogła potrzebować pomocy. Okazało się, że kobieta miała przebite koło w samochodzie. Funkcjonariusze, zgodnie z hasłem, które przyświeca im w codziennej służbie „Pomagamy i chronimy”, bez wahania rozwiązali jej problem, wymieniając koło.

6 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie podczas patrolowania ulic, zauważyli wolno jadący przeciwległym pasem ruchu samochód osobowy. Kierująca  wyglądała na potrzebującą pomocy, wiec natychmiast zawrócili radiowóz i podjechali do niej. Nie pomylili się, bo jak się okazało, kobieta przebiła oponę w samochodzie. Funkcjonariusze natychmiast i bez wahania zaoferowali swoją pomoc, wymieniając na miejscu koło w jej pojeździe. Wówczas kierująca bezpiecznie ruszyła w dalszą podróż.  
7 grudnia br. do Komisariatu Policji w Zabierzowie wpłynęły podziękowania właśnie od tej mieszkanki powiatu krakowskiego. Kobieta w piśmie skierowanym do komendanta komisariatu złożyła serdeczne podziękowania dla dwóch funkcjonariuszy, którzy dzień wcześniej udzielili jej pomocy. Na koniec pogratulowała komendantowi komisariatu „tak wspaniałych policjantów”.
Stróże prawa nie tylko działają według swoich ustawowych zadań, ale także pomagają i w różnych sytuacjach życiowych wspierają swoich mieszkańców, zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”, którym kierują się w codziennej służbie.

 

  • umundurowany policjant wymieniajacy koło w osobówce, w tle pora wieczorna i śnieżna
  • awatar- wymiana koła przez policjanta
Powrót na górę strony