Aktualności

Potrącenie 10-latka na hulajnodze przez kierowcę samochodu osobowego

Data publikacji 21.12.2023

21.12.br., o godzinie 7.20 służby ratunkowe interweniowały na ulicy Piastowskiej w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim gdzie doszło do potrącenia 10-latka poruszającego się na hulajnodze przez samochód osobowy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 67 – letni mieszkaniec Brzeszcz, kierując samochodem marki BMW na przejściu dla pieszych połączonym z przejazdem dla rowerów potrącił 10 – latka poruszającego się na hulajnodze. Chłopiec w stanie przytomnym został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe na badania do szpitala. Po badaniach okazało się, że doznał urazu kolana oraz ogólnych potłuczeń. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.
Policjanci apelują do kierowców i pieszych
Policjanci apelują do kierowców, aby podczas opadów atmosferycznych zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą  bez chodnika.
Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.
 

 

  • Wypadek drogowy Brzeszcze
  • Wypadek drogowy Brzeszcze
Powrót na górę strony