Aktualności

Pamięć i hołd przedwojennym bohaterom

Data publikacji 21.12.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, złożyli stroiki bożonarodzeniowe pod tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej, która znajduje się w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu oraz na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu, gdzie znajdują się groby przedwojennych oświęcimskich policjantów.

Na oświęcimskim cmentarzu mają swoje symboliczne groby: śp. Michał Ptaszkowski, śp. Michał Pachołek, śp. Antoni Zachwieja, śp. Adam Poniatowski, śp. Adam Karasiński, śp. Piotr Szewczyk oraz śp. Franciszek Suchanek - pierwszy komendant utworzonego w 1920 roku w Oświęcimiu  Posterunku Policji Państwowej. Mundurowi, krótką modlitwą i oddaniem honorów uczcili pamięć bohaterów, walczących w obronie Ojczyzny, zamordowanym przez sowietów i hitlerowców.

 

 

Powrót na górę strony