Aktualności

Przewodnicy wraz ze swoimi psami służbowymi z prezentami u uczniów szkoły specjalnej

Data publikacji 27.12.2023

Funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zorganizowali zbiórkę pieniężną, a zakupionymi z niej rzeczami obdarowali podopiecznych jednej ze szkół specjalnych w Krakowie.

Funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zorganizowali zbiórkę pieniężną wśród policjantów i pracowników Policji. W ten sposób zebrali środki na zakup potrzebnych rzeczy dla dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Unicef-u w Krakowie. Dzięki spontanicznej akcji udało się zakupić słodycze, potrzebne materiały plastyczne, zabawki, bidony, puzzle oraz zorganizować spersonalizowane prezenty świąteczne dostosowane do indywidualnych zainteresowań i potrzeb każdego ucznia.
Dodatkowo, każdy chętny uczeń mógł pod czujnym okiem przewodników, spędzić czas z pieskami, pogłaskać je, co w niektórych dzieciach wywołało prawdziwy entuzjazm. Tym świątecznym gestem funkcjonariusze pokazali, że nie tylko podczas służby wykazują się chęcią niesienia pomocy innym, ale także w czasie wolnym nie są obojętni na los drugiego człowieka. Przewodnicy widzieli tego dnia wiele radości i dziecięcych uśmiechów.

 

  • dziecko głasze służbowego psa, stojącego obok policyjnego przewodnika
  • policjanci, psy służbowe, dzieci z ośrodka oraz wychowawczynie w jednej sali podczas wspólnego spotkania
  • policyjny przewodnik z psem, obok dwoje dzieci z wychowawczynią
Powrót na górę strony