Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali 47-letnia kobietę poszukiwaną 3 listami gończymi. Oszustka wyłudziła ponad 120 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Komisariatu VI w Krakowie zatrzymali 47-letnią kobietę, która była poszukiwana trzema listami gończymi m in. za oszustwa i przywłaszczenie cudzych pieniędzy. Zgodnie z dyspozycją sądu trafiła do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 2 lata i 8 miesięcy. 

18 grudnia br. funkcjonariusze Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 47-letnią kobietę, która od dłuższego czasu ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce pobytu i nie ujawniając nikomu swojej prawdziwej tożsamości. Kryminalni wykonali szereg czynności, dzięki którym ustalili, że kobieta może przebywać w mieszkaniu na jednym z osiedli w Skawinie.

Policjanci prowadzili obserwację wytypowanego miejsca i zauważyli osobę, której rysopis odpowiadał 47-latce. Kobieta została wylegitymowana w momencie kiedy wsiadała do samochodu. Była zaskoczona obecnością policjantów. 47-letnia oszustka została skazana przez krakowskie sądy dwoma prawomocnymi wyrokami, za posługiwanie się fałszywymi dokumentami i wyłudzeniem pieniędzy na kwotę ponad 120 tys. złotych od różnych instytucji finansowych.

Sądy Rejonowe w Krakowie wydały za nią 3 listy gończe. Kobieta trafiła do zakładu karnego gdzie odbędzie karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.  
 

Powrót na górę strony