Aktualności

Potrącenie na pasach

W środę, na ulicy Bolesławskiej w Kluczach, w powiecie olkuskim kierująca peugeotem potrąciła 68-latkę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

27.12. br., około godziny 13 dyżurny olkuskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszej, do którego doszło w pobliżu ronda przy ulicy Bolesławskiej w Kluczach. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak wstępnie ustalili, kobieta znajdowała się na przejściu dla pieszych, kiedy została potrącona przez kierującą peugeotem.  Pieszą z obrażeniami ciała przewieziono karetką pogotowia do olkuskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Kierująca i piesza były trzeźwe.  Policjanci ustalają dokładnie okoliczności i przyczynę tego wypadku drogowego.

Apelujemy  do kierowców, aby zachowywali koncentrację za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejść dla pieszych lub jadąc drogą bez chodnika. Do pieszych z kolei zwracamy się z prośbą, by mimo swojego pierwszeństwa na przejściach, wchodzili na nie dopiero wtedy, gdy upewnią się, że  nie nadjeżdża pojazd lub pojazd zatrzymał się przed przejściem.
Apelujemy również, aby  piesi korzystali z odblasków także w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich, niech więc będzie naszym wspólnym celem.

 

Powrót na górę strony