Aktualności

30-latek odpowie za kradzież torebki oraz posługiwanie się cudzą kartą bankomatową

W minioną środę krakowscy policjanci zatrzymali w rejonie Przegorzał mężczyznę, który na początku października br. z restauracji w centrum miasta ukradł torebkę z pieniędzmi oraz kartą bankomatową, którą kilkukrotnie wykorzystał, płacąc za swoje zakupy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Na początku października br., policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży torebki z jednej z restauracji w centrum miasta. Złodziej zabrał ją, wykorzystując chwilę nieuwagi klientki, która przebywała w lokalu. W torebce znajdował się m.in. portfel z gotówką, dokumenty oraz karta bankomatowa, która jak się okazało, w dniu kradzieży była kilkukrotnie użyta przez sprawcę. W sumie właścicielka torebki wyceniła straty na ponad 4 tysiące złotych.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, ustalili osobę, która mogła odpowiadać za kradzież.. 27 grudnia br. kryminalni udali się na ul. Księcia Józefa, gdzie zatrzymali 30-latka podejrzewanego o kradzież oraz posługiwanie się cudzą kartą bankomatową. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej jednostki. W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał się do kradzieży oraz płacenia za zakupy nie swoją kartą.

Następnego dnia 30-latek usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży dokumentu oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, iż w krótkich odstępach czasu dopuścił się on kilku podobnych przestępstw, kara ta może być wyższa.  

 

Powrót na górę strony