Aktualności

Podsumowanie wyjazdów sylwestrowo - noworocznych w Małopolsce

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów sylwestrowo - noworocznych pokazuje, że w okresie od 29 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku doszło do 17 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby a 24 osoby zostały ranne.

W ten szczególny weekend, który był dłuższy od ubiegłorocznego o 1 dzień, nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali małopolscy policjanci ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Ponadto w celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, funkcjonariusze zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, m.in. przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także przewożenie dzieci poza specjalnym fotelikiem ochronnym. Duża uwaga zwracana była na trzeźwość kierujących. W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 74 nietrzeźwych kierujących (u których badanie trzeźwości wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu.)
Podczas ubiegłorocznych wyjazdów sylwestrowo – noworocznych (od 30 grudnia 2022 roku
do 1 stycznia 2023 roku) doszło do 9 wypadków, bez ofiar śmiertelnych a 25 osób zostało rannych. Zatrzymano wówczas 29 nietrzeźwych kierujących.

 

Powrót na górę strony