Aktualności

Strzelał z zazdrości o dziewczynę

W nocy z 29 na 30 grudnia 2023 roku, na terenie jednej z posesji w gminie Wieliczka odbyła się ,,domówka’’, w której udział wzięło ok. 10 osób. Około godziny 3:00, kiedy część osób opuszczała imprezę, nieznany mężczyzna kilkukrotnie oddał strzał z broni pneumatycznej w kierunku 23 -letniego organizatora. Jeszcze tego samego dnia, sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut narażenia drugiej osoby na niebezpieczeństwo. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 29 na 30 grudnia 2023 roku, policjanci otrzymali zgłoszenie o rannym 23 -latku, który najprawdopodobniej został postrzelony z broni pneumatycznej miotającej metalowe kule za pośrednictwem sprężonego powietrza. Do zdarzenia miało dojść na terenie jednej z posesji w gminie Wieliczka, podczas  tzw. domówki, w której udział brało około 10 osób.

Około godziny 3:00, kiedy część gości opuszczała imprezę, na teren posesji wbiegł zamaskowany mężczyzna, który oddał kilka strzałów w kierunku mieszkańca tego domu, raniąc go miedzy innymi w kończyny oraz tułów. Następnie sprawca oddalił się, natomiast poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do jednego z krakowskich szpitali. Wieliccy kryminalni jeszcze tego samego dnia wytypowali sprawcę, zatrzymując 23 letniego mieszkańca powiatu wielickiego.

Sprawca usłyszał zarzut narażenia człowieka na niebezpieczeństwo za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Przyczyną takiego zachowania sprawcy najprawdopodobniej była zazdrość o jedną z uczestniczek ,,domówki’’. 

Powrót na górę strony