Aktualności

Ukradł kartę bankomatową i wyjął z konta 8 tysięcy złotych

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie ustalili i zatrzymali 36-letniego sprawcę kradzieży karty bankomatowej, za pomocą której mężczyzna trzykrotnie włamał się na rachunek bankowy pokrzywdzonego. Stary wyniosły 8 tysięcy złotych. Część skradzionych pieniędzy policjanci odzyskali. Znaleźli też u złodzieja narkotyki. 36-latek usłyszał 6 zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

Pod koniec grudnia ubr. na Komisariat Policji w Zabierzowie zgłosił się mężczyzna, zawiadamiając o kradzieży karty bankomatowej i kolejno pieniędzy z rachunku bankowego do niej przypisanego. Policjanci ustalili, że złodziej  trzykrotnie dokonał użycia skradzionej karty, poprzez przełamanie kodu pin i dokonanie 3 wypłat z bankomatu w łącznej kwocie 8 tysięcy złotych. Ponadto sprawca usiłował dokonać jeszcze jednej transakcji, lecz bezskutecznie, bo karta została zablokowana we wnętrzu urządzenia. 
W toku intensywnych działań funkcjonariusze ustalili personalia sprawcy.

Okazał się nim 36-latek z Zabierzowa. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 4 stycznia br. policjanci zatrzymali złodzieja w miejscu jego pracy. Kolejno przeszukali jego mieszkanie, ujawniając część skradzionej gotówki w kwocie 4900 złotych. Znaleźli też u sprawcy niewielkie ilości metamfetaminy. Gotówka i narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone. 

Tego samego dnia 36-latek usłyszał w komisariacie 6 zarzutów dotyczących kradzieży karty bankomatowej oraz trzykrotnego włamania na rachunek bankowy i wypłatę gotówki z konta, jak i usiłowania dokonania takiego włamania oraz posiadania narkotyków.  Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony