Aktualności

Kierowca wezwał pomoc dla zbłąkanego, zziębniętego psa

Wyjątkową reakcją wykazał się pan Mateusz, zainteresował się losem zbłąkanego, zaniedbanego i zziębniętego psa. Zwierzę szybko trafił pod opiekę pracowników schroniska.

Wczoraj (8.01.2024) o godzinie 19 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od  kierowcy, który na ulicy Oświęcimskiej w Zatorze zauważył idącego poboczem, trzęsącego się z zimna, zaniedbanego psa. Mężczyzna natychmiast zabrał go do pojazdu, a następnie na jednym z parkingów oczekiwał na przyjazd policjantów. Mundurowi przejęli czworonoga, którego następnie przekazali pod opiekę pracowników schroniska. Psiak trafił do Schroniska dla Zwierząt w Chełmku, gdzie będzie oczekiwał na właściciela.

Podziękowanie za prawidłową reakcję
Na podziękowania za prawidłową reakcję i pomoc zwierzęciu zasługuje pan Mateusz. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że jeśli pies nie znajdzie schronienia, może nie przetrwać niezwykle mroźnej nocy.

Akcja „Zima” – Reaguj, gdy życie zwierzaka jest zagrożone
Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich sytuacjach należy powiadomić inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals.  Natomiast pilnych przypadkach, kiedy życie zwierzaka jest zagrożone, należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Link do strony schroniska: https://www.schroniskochelmek.pl

 

 

Powrót na górę strony