Aktualności

Wandale zniszczyli sprayem wiatę przystankową i plac zabaw

Data publikacji 11.01.2024

Policjanci ze Słomnik zatrzymali trzech wandali, którzy uszkodzili wiatę przystankową oraz plac zabaw na terenie gminy Kocmyrzów — Luborzyca. Sprawcy dokonali zniszczeń poprzez naniesienie napisów pseudokibicowskich farbą typu spray. 18 i 19-latek odpowiedzą karnie za popełnione przestępstwo, z kolei 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym.

8 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o dokonaniu zniszczeń wiaty przystankowej i placu zabaw, znajdujących się na terenie jednej z miejscowości gminy Kocmyrzów – Luborzyca.
Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Podczas intensywnych działań i dzięki dobremu rozpoznaniu wśród środowiska zamieszkałego na podległym terenie, już kolejnego dnia, kryminalni wpadli na trop sprawców. Okazali nimi się 15,18 i 19-latek z gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Funkcjonariusze udali się na przeszukania do miejsc zamieszkania wandali, znajdując i zabezpieczając 17 puszek sprayu w różnych kolorach.
Sprawcy zostali zatrzymani. 18 i 19-latek usłyszeli w komisariacie zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 15-latek został przesłuchany w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu karalnego, za co odpowie przed sądem rodzinnym, który zastosuje wobec niego odpowiedni środek wychowawczy.
Szkody zniszczeń zostały wycenione na kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych.

 

Powrót na górę strony