Aktualności

Oficer Dyżurny zatrzymał pijanego sprawcę potrącenia pieszej

Oficer Dyżurny z Komisariatu Policji w Brzeszczach asp.szt. Dariusz Lelito, przebywając na urlopie, zatrzymał pijanego sprawcę potrącenia pieszej. Drogowy przestępca miał w organizmie 2,7 promila alkoholu, był agresywny wobec pokrzywdzonej i zamierzał odjechać z miejsca kolizji.

Do zdarzenia doszło w środę (10.01.2024) tuż po godzinie 16 w Zatorze  na ulicy Wojska Polskiego. Kierowca hyundaia podczas cofania potrącił  62 – letnią mieszkankę Zatora, która szła uliczką tuż obok parkingu osiedlowego. W wyniku potrącenia kobieta upadła na jezdnię. Nie doznając obrażeń wstała i podeszła do kierowcy. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i zaczął krzyczeć na kobietę. W tym czasie na pobliski parking wjechał policjant. Słysząc jak mężczyzna wyzywa kobietę natychmiast skierował się w tamtą stronę. Na jego widok kierowca hyundaia pospiesznie wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Wtedy policjant swoim samochodem zablokował wyjazd z parkingu, następnie podbiegł do niego. Wyczuwając, woń alkoholu natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Następnie poinformował dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Nietrzeźwego z rąk dyżurnego przejęli policjanci z oświęcimskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości 30 – latka wykazało 2,7 promila alkoholu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.
 

 

Powrót na górę strony