Aktualności

Sprawca uszkodzenia mienia zatrzymany na gorącym uczynku

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas nocnej służby w kilkanaście minut odnaleźli i zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi wejściowych do klatki schodowej jednego bloków mieszkalnych.

W nocy z piątku na sobotę (12/13.01.2024) tuż przed godziną 3 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańców osiedla Chemików w Oświęcimiu o mężczyźnie, który wybił szybę w drzwiach klatki schodowej, po czym zbiegł. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy uszkodzenia mienia. Kilkanaście minut później na ulicy Zawidzkiego zauważyli kilkuosobową grupę. Jeden z mężczyzn pasował do opisu podanego przez świadków zdarzenia. Okazało się, że jest to 21 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna już wkrótce odpowie za popełnione wykroczenie.  Za uszkodzenie mienia grozi kara grzywny.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Na podziękowania za czujność i prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują mieszkańcy osiedla. Słysząc hałasy natychmiast sprawdzili powód, a następnie powiadomili Policję. Dzięki ich zgłoszeniu sprawca został zatrzymany tuż po zdarzeniu.

Widzisz? Reaguj.
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony