Aktualności

Policjanci ze Szczurowej otrzymali nowy radiowóz

Nowy oznakowany radiowóz zasilił tabor brzeskiej Policji. Dzisiaj pojazd został oficjalnie przekazany funkcjonariuszom Posterunku Policji w Szczurowej, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup dofinansowały władze Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Gmina Szczurowa i Gmina Borzęcin.

Dzisiaj, 16 stycznia br. przed budynkiem Posterunku Policji w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez miejscowych mundurowych. Pojazd marki Kia Ceed kosztował blisko 150 tys. złotych, a jego zakup w połowie dofinansowały samorządy, natomiast pozostała część pochodziła ze środków budżetu Policji. W spotkaniu udział wziął insp. Bogusław Chmielarz – Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, asp. szt. Mariusz Motyka – Kierownik Posterunku Policji w Szczurowej, Andrzej Potępa – Starosta Brzeski, Janusz Kwaśniak – Wójt Gminy Borzęcin oraz Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa.

Szef brzeskich policjantów podziękował samorządowcom za wsparcie zakupu nowego radiowozu, podkreślając, że jest ono przejawem troski o bezpieczeństwo mieszkańców.
Nowy oznakowany radiowóz marki Kia Ceed został wyprodukowany w 2023 roku. Samochód jest już w nowych policyjnych barwach. Wyposażony jest w 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 160 koni mechanicznych.

 

Powrót na górę strony