Aktualności

Sześciu poszukiwanych zatrzymanych na terenie powiatu nowotarskiego

16 stycznia br. policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali sześć poszukiwanych osób. Piątka trafiła do zakładu karnego, a jeden poszukiwany po opłaceniu kary grzywny został zwolniony.

W zakresie poszukiwań osób ukrywających się przed organami ścigania Policja współpracuje z sądem czy prokuraturą. Powodów poszukiwania osób przez organy ścigania może być wiele. Doprowadzenie do zakładu karnego celem odbycia kary aresztu, doprowadzenie do prokuratury celem wykonania czynności prawnych, ustalenie miejsca pobytu. Tylko wczoraj na terenie powiatu nowotarskiego policjanci zatrzymali sześć poszukiwanych osób.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu na terenie miasta Nowy Targ zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. 21 i 43-latek poszukiwani byli przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, za nieopłacone kary grzywny. 21-latek po opłaceniu kary w całości uniknął pobytu w zakładzie karnym, a 43-latej na najbliższych kilka dni został pozbawiony wolności. Z kolei 26-latka za popełnione przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu w zakładzie karnym spędzi najbliższe 2.5 roku.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali 57-latka poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy we Włoszczowie, a funkcjonariusze z Jabłonki  zatrzymali 32-latka poszukiwanego na podstawie wydanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu nakazu doprowadzenia go do Zakładu Karnego, celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 49-letniego poszukiwanego przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do odbycia zastępczej kary aresztu za niewykonaną karę ograniczenia wolności, zatrzymali policjanci ze Szczawnicy.

 

Powrót na górę strony