Aktualności

Zatrzymana za kradzież rozbójniczą i naruszenie nietykalności cielesnej

Policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie, w powiecie wadowickim zatrzymali 50-latkę, która dokonała kradzieży rozbójniczej. Kobiecie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu, policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy, do której miało dojść w jednym z mieszkań  w Andrychowie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 81-letnią andrychowiankę odwiedziła znana jej z widzenia kobieta, która gdy tylko weszła do mieszkania, zaczęła szarpać starszą panią za włosy, po czym zabrała jej portfel znajdujący się w szafce w kuchni, wewnątrz którego było 2400 złotych. Gdy właścicielka pieniędzy próbowała odebrać swoją własność, wówczas agresorka użyła wobec niej przemocy fizycznej, a następnie uciekła z mieszkania.
Z uwagi na fakt, że sprawczyni  nie posiada stałego adresu zamieszkania, kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia jej miejsca pobytu. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze ustalili, że przebywa w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie została zatrzymana.
Następnego dnia, śledczy przedstawili 50-latce zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznała. Dodatkowo, z udziałem sprawczyni kryminalni przeprowadzili wizję lokalną, podczas której kobieta wskazała miejsce ukrycia części skradzionych pieniędzy w kwocie 1600 złotych.
15 stycznia br. w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach podejrzana usłyszała dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej.
Za popełnione przestępstwa grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.
Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

 

Powrót na górę strony