Aktualności

Spotkanie profilaktyczne z mundurowymi w Zawoi

Policjanci ze strażakami odwiedzili dzieci i młodzież odpoczywających na zimowisku w Zawoi. W trakcie wizyty przeprowadzono prelekcje związane z bezpieczeństwem na stoku oraz pierwszą pomocą.

Ferie, to czas kiedy wiele dzieci i młodzieży wybiera się na stoki narciarskie, dlatego wczoraj (16.01.br.) mundurowi odwiedzili uczestników turnusu rekreacyjno-wypoczynkowego w jednym z domów wczasowych w Zawoi. Policjanci przypomnieli zasady, które warto przestrzegać na stoku, takie jak noszenie kasku ochronnego, panowania nad szybkością i sposobem jazdy oraz poruszania się zgodnie z wyznaczonymi trasami. Dodatkowo wręczyli każdemu słuchaczowi ulotki zachęcając do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”. Strażacy przeprowadzili zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili symulacje sytuacji, w której dzieci i młodzież musiały udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Uczestnicy uczyli się jak postępować w sytuacji złamania lub skręcenia kończyny, a także jak prawidłowo alarmować służby ratunkowe w nagłym wypadku.
Na koniec, młodzi ludzie mieli okazje zobaczyć pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie wraz ze specjalistycznym sprzętem policjantów z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

 

Powrót na górę strony