Aktualności

Podsumowanie weekendowej pracy policjantów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w miniony weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili blisko 160 wykroczeń, w efekcie których nałożyli 128 mandatów karnych i skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze ujawnili też kierującego z zakazem prowadzenia pojazdów i utraconą tablicę rejestracyjną.

W miniony weekend (od 19 do 21 stycznia br.) na drogach powiatu krakowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 173 pojazdy, ujawniając przy tym 159 wykroczeń. W wyniku popełnionych naruszeń policjanci nałożyli 128 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli.
W trakcie jednej z kontroli funkcjonariusze ujawnili kierującego, który nie zastosował się do orzeczonego przez sąd środka karnego – zakazu prowadzenia pojazdów, co stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejny z pojazdów, jak się okazało, posiadał tablicę rejestracyjną figurującą w policyjnym systemie jako utracona w wyniku przestępstwa.
Dodatkowo w tracie sprawdzenia stanu technicznego w 8 kontrolowanych pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.
W czasie całego weekendu, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci zostali wezwani na miejsce 9 kolizji drogowych.

 

Powrót na górę strony