Aktualności

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci zatrzymali 39-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej partnerki. Mężczyzna zaatakował nożem 40 – latkę we wspólnym miejscu zamieszkania. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Sprawca usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło  24 stycznia br. Tuż przed godziną 22:30 dyżurny chrzanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego, że w jednym z mieszkań w Chrzanowie znajduje się ranna kobieta. Natychmiast pod wskazany adres zostali wysłani policjanci, którzy potwierdzili informację. Czekając na karetkę przystąpili do udzielenia kobiecie przedmedycznej pomocy. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta została zaatakowana przez swojego partnera, który nożem zranił ją w szyję.   Mundurowi na miejscu zatrzymali 39-letniego partnera kobiety. Wynik badania jego stanu trzeźwości wskazał blisko 3  promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kolejne dwie noce spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Śledczy, którzy intensywnie pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz nóż. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa.
26 stycznia sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźnie  grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

 

Powrót na górę strony