Aktualności

Policjantka promowała bezpieczeństwo wśród seniorów, a uczniów edukowała o bezpiecznych zachowaniach podczas ferii

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy okazji obchodzonego w Przedszkolu Samorządowym w Skale „Dnia Babci i Dziadka” promowała bezpieczeństwo wśród seniorów. Z kolei uczniów Szkoły Podstawowej w Minodze edukowała, jak bezpiecznie spędzać czas podczas ferii zimowych. 

24 stycznia br. policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie promowała bezpieczeństwo wśród seniorów, którzy spotkali się w Przedszkolu Samorządowym w Skale podczas obchodów „Dnia Babci i Dziadka”. Z okazji swojego święta seniorzy otrzymali od wnuków policyjne ulotki ostrzegające przed oszustwami, które również miały miejsce na własnoręczne życzenia od wnuków.

Tego samego dnia policjantka promowała bezpieczeństwo wśród uczniów Szkoły Podatkowej w Minodze. Funkcjonariuszka edukowała dzieci klas 0-3, jak bezpiecznie spędzać czas w okresie ferii zimowych, w szczególności podczas zabaw w mroźne i śnieżne dni, a także czego unikać podczas spędzania czasu na zewnątrz.

Policjantka uczyła przedszkolaków i uczniów zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności opowiadając, jak zachować się w okolicy jezdni oraz jak korzystać z przejścia dla pieszych. Na koniec podkreśliła jak ważne jest używanie elementów odblaskowych zarówno przed dzieci jak i seniorów.

Powrót na górę strony