Aktualności

Rażące wykroczenia ujawnione przez policjantów z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie

W ostatni weekend stycznia br., policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie ujawnili rażące wykroczenia w ruchu drogowym. W piątek, pełniąc służbę w miejscowości Luborzyca - na drodze wojewódzkiej nr 776, około godziny 12.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki BMW. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 77 km/h, tj. o 27 km/h więcej niż dopuszczają przepisy. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a ponadto złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, co jest przestępstwem. W związku z tym, policjanci oprócz nałożenia mandatu karnego za przekroczenie prędkości, skierowali sprawę do sądu za popełnienie przestępstwa złamania zakazu sądowego.

Kolejny przypadek miał miejsce w niedzielę w miejscowości Hebdów na drodze krajowej nr 79. Około godz. 11.20, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem m-ki Renault, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 21 km/h. Podczas interwencji, policjanci zauważyli, że kierująca nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Ponadto przewozi ona dziecko o wzroście poniżej 150 cm poza fotelikiem ochronnym lub urządzeniem przytrzymującym. W dalszym toku kontroli okazało się, ze kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W tym przypadku kierująca również oprócz wysokiego mandatu odpowie przed sądem.
Kilkanaście minut później, w miejscowości Jerzmanowice, na drodze krajowej nr 94 policjanci ujawnili kolejnego kierującego samochodem nie posiadającego do tego uprawnień. Powodem zatrzymania do kontroli 36-letniego obywatela Ukrainy również było przekroczenie dopuszczalnej prędkości – tym razem o 31 km/h. Ten mężczyzna także stanie przed sądem za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień.

Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Czas ferii zimowych wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach tranzytowych przebiegających przez nasze województwo. Policjanci ruchu drogowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach stanowczo reagują na rażące wykroczenia i przestępstwa drogowe.   

 

Powrót na górę strony