Aktualności

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Wzorowa reakcja świadka

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 46 – letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki prawidłowej reakcji anonimowej kierującej.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.01.2024) wieczorem. Tuż po godzinie 18 oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy samochodu marki BMW, jadącego ulicą Śląską w Babicach. Następnie oficer dyżurny utrzymując kontakt telefoniczny ze zgłaszającą otrzymywał informacje dotyczące kierunku w którym zmierza bmw. Wskazówki te przekazywał patrolowi drogówki. Kilka chwil później na Dąbrowskiego w Oświęcimiu mundurowi dali kierowcy bmw sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 46 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowej zgłaszającej. Kobieta widząc kierowcę, który nie trzymał prostego toru jazdy natychmiast powiadomiła Policję. Taką reakcją wykazała się dużą troską o bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego.

Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.
 

 

Powrót na górę strony