Aktualności

Działania „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu chrzanowskiego

Jednego nietrzeźwego i pięciu kierowców po spożyciu alkoholu zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie podczas poniedziałkowych działań „Alkohol i Narkotyki”. Wszyscy stracili już swoje prawa jazdy.

29 stycznia br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chrzanowskiej komendy w ramach działań „Alkohol i Narkotyki” wyszli naprzeciw zagrożeniom jakie stanowią nietrzeźwi i znajdujący się pod wpływem działania narkotyków kierowcy.  Pierwsza kontrola została przeprowadzona tuż po godz. 5:20 w miejscowości Olszyny. Zatrzymany 30 – letni  kierowca fiata wydmuchał 0,4 promila. Dwadzieścia minut później, w tej samej miejscowości został zatrzymany kierowca opla. W tym przypadku 54 – latek również prowadził pojazd po spożyciu alkoholu. W tym samym niemal czasie, inny patrol ruchu drogowego w miejscowości Piła Kościelecka  zatrzymał 32- letniego kierowcę renault. Wynik badania wskazał na kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu. 42 - letni kierowca mazdy, którego patrol Policji zatrzymał w Trzebini na ul. Chrzanowskiej tak samo  kierował samochodem po spożyciu alkoholu. Podobnie jak kierujący hondą w Trzebini na ul. Tenczyńskiej. W godzinach wieczornych, 31 – letni mieszkaniec gminy Trzebinia usiadł za kierownicę vw będąc w stanie nietrzeźwości. Podczas badania, urządzenie wskazało wynik blisko 0,6 promila. Wszystkim kierującym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Pięciu mężczyzn będzie odpowiadało przed Sądem za wykroczenia natomiast kierowca vw za przestępstwo. Chrzanowscy policjanci cyklicznie prowadzą działania na drogach powiatu, aby dyscyplinować nieodpowiedzialnych kierowców. Jak wszyscy wiemy alkohol i narkotyki, a także nadmierna prędkość, to nadal jedne z głównych przyczyn poważnych i niejednokrotnie nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Każdy z nas może zrobić coś w trosce o bezpieczeństwo swoje i rodziny, a także innych użytkowników ruchu drogowego.
Widząc zagrożenie, powiadom natychmiast funkcjonariuszy, a być może Twoja prawidłowa reakcja w połączeniu ze skutecznymi działaniami policjantów, pozwoli uniknąć kolejnych tragedii.

 

Powrót na górę strony