Aktualności

Interwencja policjantów w punkcie całodobowej opieki medycznej w Tarnowie

Zatrzymaniem 34-letniego lekarza zakończyła się, zgłoszona przez mieszkańców Tarnowa korzystających z całodobowej opieki medycznej, interwencja w związku z podejrzeniem wykonywania pracy pod wpływem środków psychoaktywnych.

Do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęła informacja od pacjentów korzystających z opieki całodobowej w Tarnowie z przypuszczeniami pracującego tam lekarza, że jest w stanie nietrzeźwości. Patrol mundurowy przyjechał na miejsce i przeprowadził weryfikacje zgłoszenia. Legitymowanie będącego na dyżurze lekarza wskazało, że jest to 34-latek z Krakowa, który nie jest nietrzeźwy. Natomiast tester narkotykowy wskazał wynik pozytywny. Co świadczyło, że lekarz wykonywał swoje obowiązku, będąc w stanie po spożyciu środków psychoaktywnych. Z dokumentacji medycznej wynikało, że przyjął on w tym dniu 22 pacjentów. Lekarz został zatrzymany w celu wykonania niezbędnych czynności koniecznych do prowadzonego postępowania, a następnie zwolniony.
W tej chwili policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum prowadza dochodzenie w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki na osobami narażonymi na niebezpieczeństwo. Postępowanie jest prowadzone w kierunku artykułu 160 par. 2 kodeksu karnego i jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie.

 

Powrót na górę strony