Aktualności

Była pod wpływem narkotyków. Miała pod opieką dwoje swoich małych dzieci

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku prowadzą czynności w sprawie 28 – letniej mieszkanki gminy Chełmek, która  będąc pod wpływem środków odurzających miała pod opieką dwoje swoich małoletnich dzieci. Do ujawnienia zaniedbania w sprawowaniu opieki doszło podczas wizytowania rodziny przez pracownika socjalnego.

Wczoraj (1.02.2024) tuż po godzinie 16 policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowniczki socjalnej z Chełmka, iż podczas wizyty u jednej z rodzin w gminie Chełmek, zauważyła, że matka dwójki małych dzieci sprawia wrażenie osoby będącej pod działaniem narkotyków. Z jej relacji wynikało, że kobieta była pobudzona i zachowywała się irracjonalnie. 
Policjanci pojechali pod wskazany adres gdzie zastali pracowniczkę socjalną oraz 28 – letnią mieszkankę gminy Chełmek i dwoje jej dzieci w wieku 2 i 9 lat. Podczas czynności policjanci poddali 28 – latkę badaniu na zawartość narkotyków w ślinie. Tester wykazał obecność marihuany. Dzieci zostały oddane pod opiekę rodziny. 
Wobec 28 – latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki.
Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością.
W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym.

W pilnych przypadkach gdy zagrożone może być życie lub zdrowie należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony