Aktualności

Nieletni ukradli motocykle z garażu

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych namierzyli i zatrzymali 15-latka i dwóch 14-latków, odpowiedzialnych za kradzież z włamaniem. Złodzieje włamali się do garażu, znajdującego się na terenie prywatnej posesji w gminie Mogilany, skąd ukradli dwa motocykle o wartości 50 tysięcy złotych. Jeden z pojazdów porzucili, z drugim udało im się zbiec. Teraz nieletni za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

29 stycznia br. w godzinach nocnych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży motocykli z zabezpieczonego garażu, znajdującego się na terenie prywatnej posesji w gminie Mogilany. Na miejsce został wysłany patrol. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony około godziny 1 w nocy usłyszał dźwięk odpalanych motocykli. Gdy wybiegł z domu, zauważył odjeżdżających jego motocyklem dwóch mężczyzn ubranych na czarno, z kapturami na głowie. Kolejno zauważył, że drzwi od garażu są uchylone, a zamek uszkodzony.  Z kolei drugi z motocykli leżał porzucony przez złodziei na terenie posesji, bo jak się później okazało, mieli problem z jego odpaleniem

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i natychmiast zajęli się namierzaniem sprawców. Kryminalni zaledwie po kilku godzinach zdołali ustalić personalia złodziei. Okazali nimi się dwaj 14-latkowie z gminy Mogilany i gminy Myślenice oraz 15-latek z Krakowa. Mundurowi ustalili, że dwóch z nich dokonało kradzieży, a kolejny stał na czatach.
Nieletni zostali zatrzymani i w obecności rodziców, na komisariacie, przesłuchani w charakterze w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, polegającego na dokonaniu wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem, do czego się przyznali. Teraz sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

 

Powrót na górę strony