Aktualności

Zaginiony 9-latek odnaleziony przez policjantów z OPP

Wczoraj policjanci I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie udowodnili, że ich gotowość do działania w trybie "alarmowym" ma rzeczywiste znaczenie. Odnaleźli zaginione dziecko po 10 minutach od przyjęcia wezwania.

1 lutego br., w godzinach wieczorowych na policję zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka Krakowa, która zaalarmowała, że jej 9-letni syn nie wrócił do domu z osiedlowego placu zabaw, na którym przebywał od godziny 15. Przed godziną 19 z polecenia dyżurnego policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podjęli poszukiwania chłopca, którego rysopis otrzymali drogą radiową.

W trakcie przejazdu na miejsce zaginięcia jeden z funkcjonariuszy dostrzegł postać dziecka, które ukrywało się pod wiatą śmietnikową. Był to poszukiwany przez nich chłopiec. Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się dzieckiem i przekazali je matce.

Jak się okazało, powód ucieczki był dość nietypowy – chłopiec nie chciał wracać do domu, bo unikał odrobienia zadań domowych, a po kilkugodzinnej nieobecności poza domem bał się reakcji rodziców.

Codziennie, całodobowo swoją gotowość do nagłych działań zgłaszają policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. To oni aktywnie pełnią służbę w ramach tzw. plutonów alarmowych. Dzięki ich wyszkoleniu oraz zapleczu sprzętowemu gotowi są do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań.

 

Powrót na górę strony