Aktualności

Interwencja wobec nietrzeźwych rodziców, którzy „opiekowali się” dziećmi

Ponad 3 promile alkoholu mieli rodzice, którzy opiekowali się dwójką dzieci w wieku rok i 8 lat. Dzieci trafiły do rodziny zastępczej a sprawa na policję.

1 lutego 2024 r. około godziny 18 dyżurny olkuskiej policji przyjął zgłoszenie od pracownika socjalnego  o podejrzeniu, że nietrzeźwi rodzice opiekują się dwójką dzieci. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Mundurowi zbadali stan trzeźwości rodziców. Oboje byli nietrzeźwi. Matka miała 3,2 promila a ojciec 3 promile alkoholu.  W takim stanie „opiekowali się” dziećmi. Małoletnie dzieci decyzja sądu przekazano pod opiekę rodziny zastępczej, a sprawa nietrzeźwych rodziców trafiła na Policję. Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy rodzice swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka.  
Apelujemy do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na takie sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji. Pamiętajmy, że  zgłoszenie może zapobiec tragedii, ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

 

Powrót na górę strony