Aktualności

Kartki Edukacyjne z ostrzeżeniami dla seniorów

Data publikacji 05.02.2024

Dzień Babci i Dzień Dziadka jest na stałe wpisany w kalendarz uroczystości przedszkolnych. I choć święto przypada na 21 i 22 stycznia, to same uroczystości trwają znacznie dłużej. Każde z przedszkoli świętuje te dni w swoim terminie i na swój sposób.

W dniach 26, 30 i 31 stycznia br. policjantki Wydziału Prewencji KWP w Krakowie odwiedziły Samorządowe Przedszkole nr 64 w Krakowie i przeprowadziły krótkie pogadanki o bezpieczeństwie seniorów.

Tradycją jest wręczanie swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonanych prezentów. Ciekawym upominkiem okazała się „Kartka Edukacyjna z ostrzeżeniami” przygotowana przez małopolskich policjantów w ramach wspólnego projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pn.: „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje”. Kartki te od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkoli jak i samych adresatów tych wyjątkowych laurek.

I choć każdego roku wydawana jest inna wersja kartki to idea pozostaje taka sama, dotarcie z ostrzeżeniem do seniorów poprzez najmłodszych członków rodziny. Ta specjalna kartka z jednej strony zawiera ilustracje przygotowane przez dzieci dla swoich babć i dziadków, z drugiej natomiast wierszyk edukacyjno-profilaktyczny. Kartki za pośrednictwem małopolskich policjantów zostały przekazane na ręce dyrekcji małopolskich przedszkoli. Uroczystości te stanowiły również okazję, by oprócz życzeń i prezentów przekazać cenne rady dzięki, którym seniorzy będą bezpieczni.


Chrońmy swoich bliskich!

Pamiętajmy o nich każdego dnia, nie tylko od święta! 

Razem zadbajmy o ich bezpieczeństwo!

  • policjantki podczas dnia babci w przedszkolu
  • policjantki podczas prelekcji w przedszkolu z seniorami
  • policjantki podczas prelekcji w przedszkolu
  • policjantki w trakcie prelekcji z seniorami
Powrót na górę strony