Aktualności

Poszukiwany wpadł na kradzieży

Amator markowych ubrań wpadł na kradzieży sklepowej. Został ujęty przez ekspedientkę, która o całym zdarzeniu powiadomiła policję. Dodatkowo okazało się, że 53-latek był poszukiwany. Został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnie do zakładu karnego.    

W piątek, około godziny 19.30 dyżurny nowotarskiej komendy trzymał informację o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej na terenie Nowego Targu. Po przyjeździe pod wskazany adres policjanci zastali ekspedientkę oraz zamkniętego w sklepie mężczyznę. 53-letni nowotarżanin w torbie schowane miał markowe ubrania o wartości blisko tysiąca złotych, skradzione w różnych sklepach.

Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, celem odbycia kary ponad 200 dni pozbawienia wolności. Złodziej został zatrzymany i przewieziony do komendy, a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Tego dnia policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali łącznie siedem osób poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Wszyscy trafili do zakładu karnego, gdzie będą odbywać kary pozbawienia wolności za popełnione czyny.   
 

Powrót na górę strony