Aktualności

Zatrzymany sprawca usiłowania rozboju sklepowego w Chełmku

Dzielnicowy oraz policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmku, zatrzymali 37 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie dokonania rozboju sklepowego. 

We wtorek (6.02.2024) tuż przed godziną 23 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, otrzymali polecenie od oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji, podjęcia pilnej interwencji w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Chełmka. W sklepie miał przebywać mężczyzna, który grożąc użyciem przemocy wobec ekspedientek, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepu.
Funkcjonariusze natychmiast udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 37 – latek z powiatu chrzanowskiego.

W rozmowie z ekspedientkami policjanci potwierdzili, że sprawca zażądał wydania gotówki znajdującej się w kasie sklepu, jednakże pracownice stanowczo odmówiły, po czym zamknęły kasę i wezwały Policję. Przekazały również, iż zauważyły, że mężczyzna podczas pobytu w sklepie do plecaka schował kilka puszek piwa. Powyższy fakt potwierdził się gdy policjanci przeszukali plecak zatrzymanego ujawniając w nim sześć puszek piwa. 

37 - latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.
Na podstawie zebranych dowodów 37 – latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi mu karara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony