Aktualności

Działania na rzecz bezpieczeństwa w powiecie dąbrowskim

Najbliższe dwa tygodnie dla dąbrowskich stróżów prawa upłyną pod kątem wzmożonych działań na rzecz bezpieczeństwa młodszych i starszych uczniów szkół. Policjanci drogówki będą kontrolować autokary wyruszające na zimowiska oraz służyć pomocą wszystkim zmotoryzowanym. Natomiast profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wolnym od nauki rozpoczęła się dużo wcześniej, a swoim zasięgiem objęła również rodziców.

We wtorek (06.02.br.) dąbrowski dzielnicowy przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej praktyczne szkolenie dla rodziców z wykorzystaniem walizki profilaktycznej zawierającej imitacje środków odurzających. Omówiono również  zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania mundurowy przekazał rodzicom podstawowe informacje na temat rodzajów narkotyków oraz środków psychoaktywnych, a także na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o ich zażywaniu. Zwrócił uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą sięganie po ww. środki, a także przedstawił zawartość kuferka, wewnątrz którego znajdują się imitacje środków odurzających oraz przedmiotów pomocniczych.

Policjant omówił odpowiedzialność prawną nieletnich, konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań oraz środki wychowawcze, które wobec nieletnich może zastosować sąd rodzinny. Na koniec przypomniał o  właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz noszeniu elementów odblaskowych przez dzieci i młodzież, które zwłaszcza w  ponure dni przyczynią się do polepszenia ich widoczności na drodze.

Ferie to czas, na odpoczynek i wytchnienie przed kolejnym półroczem. Ważne, aby ten czas nie prowadził do niebezpiecznych sytuacji.
 

Powrót na górę strony