Aktualności

„Pokaż się, niech Cię zobaczą” w Stanisławicach

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni wspólnie z Panią Martą Malec – Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego przeprowadzili wspólne działania edukacyjne promujące korzystanie z elementów odblaskowych. Adresatami akcji byli uczniowie klas 6-8 z Zespołu Szkół Gminnych w Stanisławicach.

„Pokaż się. Niech Cię zobaczą!” to kampania profilaktyczno-edukacyjno-informacyjna z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Adresowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół Województwa Małopolskiego, a jej głównym celem jest zachęcenie do noszenia elementów odblaskowych. W piątek (9 lutego br.) w ramach tej akcji miało miejsce spotkanie profilaktyczne z uczniami z klas 6-8 Zespołu Szkół Gminnych w Stanisławicach. Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni omówili podstawowe zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych oraz zagrożenia, z którymi ta grupa uczestników ruchu może się spotkać na drodze. Podczas prelekcji mundurowi przedstawili korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych na przykładach, podając, w jaki sposób poprawiają one naszą widoczność na drodze - zwłaszcza w okresie szybciej zapadającego zmroku. Drugą część spotkania poprowadziła Pani Marta Malec – Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, która opowiedziała o symbolice kolorów Małopolski, które znalazły swoje odbicie
w kolorystyce odblasków oraz przeprowadziła konkurs z omówionej chwilę wcześniej prezentacji mundurowych. Dużą atrakcją spotkania okazały się — inspektor Wawelek oraz Sówka Klementynka - maskotki Małopolskiej Policji oraz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja edukacyjna zakończyła się rozdaniem odblasków oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.

 

Powrót na górę strony