Aktualności

Po odbyciu wyroku za znęcanie się nad matką znowu zaczął się nad nią pastwić

Chrzanowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Chrzanów, który  znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, a także dokonał rozboju na dwóch mężczyznach. Na wniosek Policji i chrzanowskiej Prokuratury, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 15 lat więzienia.

W miniony czwartek (8 lutego br.) dyżurny chrzanowskiej komendy został powiadomiony o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Chrzanów. Na miejscu interweniujący mundurowi ustalili, że 39-latek w miejscu zamieszkania wszczął awanturę w trakcie której ubliżał i poniżał matkę. Pobił również dwóch mężczyzn zabierając im telefony.

Z informacji jakie pozyskali policjanci wynikało, że do takich zachowań dochodziło już wcześniej. W rodzinie wdrożona była procedura Niebieskiej Karty, a sam agresor w październiku ubiegło roku opuścił zakład karny, w którym odsiadywał wyrok za znęcanie się nad matką.  
39-latek został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad matką oraz rozboju.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Zgodnie z Kodeksem Karnym za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 15 lat więzienia. 
 

Powrót na górę strony