Aktualności

Nietrzeźwi kierujący w powiecie limanowskim

W minionym tygodniu limanowscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał 2,1 promila alkoholu w organiźmie.

W poniedziałek 5 lutego br. podczas porannych działań „Trzeźwość” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego o godz. 8:00 w miejscowości Zbludza, zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen Passat. 33-letni mężczyzna był nietrzeźwy -badanie 1,5 promila alkoholu w organizmie i  posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

W piątek 9 lutego br. o godzinie 20:30 w Mszanie Dolnej policjanci po otrzymanym zgłoszeniu, zatrzymali 36-latka, który kierował pojazdem marki Audi. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzy wykazało 1,3 promila. Mężczyzna w takim stanie przyjechał do sklepu. Policjanci pobrali mu krew do badań, zatrzymali prawo jazdy, a następnie 36-latek trafił do policyjnego aresztu.

W sobotę 10 lutego br. o godzinie 9:50 w miejscowości Wilczyce funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 38-letniego kierującego motorowerem, który kompletnie pijany wiózł pasażera bez kasku. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie i posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany po otrzymanym zgłoszeniu w niedzielę 11 lutego o godzinie 21:40. Kierujący VW Passat był nietrzeźwy. Urządzenie do badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,1 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Sprawy nietrzeźwych kierujących tafią do sądu.

Policjanci przypominają, że poza karą pieniężną i pozbawienia wolności, 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy o konfiskacie pojazdów nietrzeźwym kierowcom (jeżeli poziom alkoholu we krwi przekracza 1,5 promila). 

Pomimo wielu apeli policji, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego!!

Powrót na górę strony